Metode de eficientizare energetică sustenabilă a locuinței

CJ Sibiu16 mai 2023, 11:00|CJ SibiuAgnita, Piața Republicii nr. 19

Consiliul Județean Sibiu împreună cu partenerii săi, Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu și University of South-Eastern Norway vă invită să participați la atelierul de informare „Metode de eficientizare energetică sustenabilă a locuinței”.

Atelierul de informare face parte din proiectul „Energie regenerabilă și eficiență energetică – pentru dezvoltarea durabilă în județul Sibiu” și este finanțat cu sprijinul granturilor acordate de Islanda, Liechtenstein și Norvegia prin mecanismele financiare SEE și Norvegian 2014 – 2021, în cadrul „Programului de Energie din România”, cu o valoare de 188.930 euro.

Evenimentul va avea loc marți, 16 mai 2023, ora 11:00, în Sala Mare de Ședințe a Primăriei orașului Agnita, Piața Republicii nr. 19.